Категорії

Насамперед, потрібно сказати , що цей процес просувається еволюційним шляхом , причому ось уже котрий рік . Проте на сьогоднішній день ринкова частка контролерів СКУД , мають Ethernet- інтерфейс , відносно невелика. Оскільки зараз повсюди впроваджуються мережеві технології , то економічно обгрунтовано за допомогою Ethernet об'єднувати в єдину систему контролери СКУД.

 

Зараз комп'ютерні мережі є практично в кожному офісі , а ті підприємства , які мають свої підрозділи в різних приміщеннях , розташованих на досить великій відстані один від одного , використовують мережеві комунікації для їх зв'язку між собою. Тому має сенс використовувати вже прокладені комунікації для підключення котролерів СКУД , тим більше що трафік цих пристроїв зовсім невеликий , а забезпечення нового функціоналу обходиться недорого , близько десяти доларів. Звичайно , доведеться понести деякі витрати для того , щоб реалізувати на програмному рівні стек протоколів TCP / IP в апаратному забезпеченні , але і це всього лише одноразові витрати приблизно в 2-5 тисяч доларів за умови , якщо купувати вже готовий стек для стикування його з ПЗ самих контролерів. Якщо ж розробити це програмне забезпечення самостійно і нормально тиражувати обладнання , то ці витрати окупляться дуже швидко. Невисокі темпи у розвитку цього напрямку пояснюються , насамперед, тим , що галузь комп'ютерної безпеки досить консервативна сама по собі , а також тим , що багато хто боїться появи нових вразливостей мережі і різного роду збоїв в її функціонуванні.

Рішення.

Найпростіше підключитися до загальної " павутини " і не використовувати при цьому додаткових проводів за допомогою спеціальних апаратних шлюзів , які реалізовують віртуальний COM- порт через Ethernet і вже досить давно виробляються різними фірмами. Одним з найкращих з них вважається прилад X -Port , вироблений компанією Lantronix . Він встановлюється на плату кінцевого пристрою і зроблений у вигляді розетки Ethernet. Є також чимала кількість таких пристроїв , які за своїм зовнішнім виглядом схожі на мережеві комутатори , включаються між контролером системи доступу і Ethernet- кабелем і в спеціалізованій літературі називаються асинхронними серверами. Проте всі ці рішення часто не можуть нормально застосовуватися на практиці зважаючи на свою непрацездатність.

Справа в тому , що контролери СКУД підключаються по інтерфейсу RS- 485 найчастіше в кількості декількох десятків . При цьому персональний комп'ютер по черзі їх опитує , і в тому випадку якщо після закінчення певного часу (зазвичай 50-100 мілісекунд) не отримує від якогось із них відповідь , то вважає його несправним . Однак з об'єктивних причин затримки цілком можуть бути й довше , і тому для того , щоб система працювала безпомилково , необхідно переробляти програмне забезпечення контролера . Якщо ж забезпечують дійсно кваліфіковане рішення цієї проблеми , то роблять так , що контролер Ethernet встановлюється в самому контролері асинхронного сервера , що, природно , дуже сильно міняє його програмне забезпечення, яке відповідає за зв'язок з персональним комп'ютером. Тому виробникам СКУД з Ethernet має бути вигідно випускати ці пристрої .

протоколи Ethernet

При підключенні контролерів СКУД до персонального комп'ютера за допомогою мережі Ethernet можливе виникнення ряду проблем. Вони , як правило, пов'язані з власним уявленням кожного системного адміністратора про те , як ця мережа повинна функціонувати і які протоколи використовувати. Спробуємо розглянути в цьому зв'язку те , як вони використовуються , тим більше що їх зовсім небагато: UDP , TCP / IP і HTTP.

UDP

Цей протокол - найшвидший і невимогливий до ресурсів. Оскільки контролер СКУД , як правило , обмінюється пакетами , розмір яких зазвичай не перевищує 100 байт , то протоколу UDP , максимальний розмір пакета якого становить 1500 байт , цілком достатньо. Саме з цієї причини UDP часто використовують в системах реального часу , наприклад , у промисловій автоматиці. Протокол UDP , однак , має і один недолік , який полягає в тому , що доставку повідомлень він не гарантує. Правда , це виправляється шляхом пересилання пакетів про підтвердження прийому .

TCP / IP

Робота з цього протоколу доставку пакетів гарантує , однак він вельми складний з точки зору програмної реалізації . Його єдина перевага в тому , що він проходить через маршрутизатори та комутатори за замовчуванням.

HTTP

Цей протокол - найповільніший , застосовується в якості основного у Всесвітній павутині і надбудований над TCP / IP. Через повільність в системах реального часу його майже не застосовують.

Що краще?

З викладеного вище зрозуміло , що найбільш підходящим для систем реального часу є протокол UDP , особливо тоді , коли мережа не відрізняється великою складністю. У тому ж випадку , якщо системний адміністратор мережі "закрив " деякі протоколи і порти для забезпечення більшої безпеки , то до тих пір , поки вони відкриті не будуть , система буде непрацездатною.

У тому випадку якщо мережа розбита на кілька сегментів , то потрібно зробити так , щоб пакети UDP проходили через розділ їх маршрутизаторами. Тому якщо ви володієте контролем над всією мережею , до якої підключаються елементи СКУД , то краще використовувати UDP , в іншому випадку потрібно застосовувати TCP / IP. Як вже було сказано , HTTP для цих цілей не підходить , однак можна вийти з ситуації , використовуючи VPN.

Троянський кінь VPN

Абревіатура VPN в перекладі з англійської означає "віртуальна приватна мережа " . З її допомогою за допомогою мереж загального користування можна транслювати дані з будь-яких протоколам , які вважаються стандартними. VPN є світовим стандартом , і з цієї причини організація зв'язку по ній не представляє собою ніяких нерозв'язних проблем.

HTTP

Незважаючи на те що цей протокол найповільніший , його все ж застосовують для реалізації окремих видів функціоналу СКУД , а саме для тих завдань , які не вимагають моментальної реакції системи . Наприклад , організований з використанням HTTP перегляд звітів про функціонування системи дуже зручний , оскільки дозволяє отримати доступ до цієї інформації з точки Землі. При цьому програмне забезпечення СКУД повинно мати у своєму складі WEB- сервер, що забезпечує передачу даних з бази клієнту . Крім того , вже існують самостійні контролери з WEB- інтерфейсом , в яких апаратний Ethernet -контролер поєднується з WEB -сервером. При цьому перегляд звітів можливий на будь-якому ПК за допомогою звичайного браузера і без установки додаткового ПЗ.

Правда , просто так об'єднати такі контролери в одну мережу неможливо, і потрібні різні додаткові функції , однак це цілком здійсненне завдання . Якщо організація має виділену IP- адресу, то такий контролер буде доступний з будь-якої точки земної кулі. Що стосується безпеки , то для її забезпечення можна використовувати VPN або ж покласти це завдання на окремий ПК.

 

 

Ми доставимо Ваше замовлення у Дніпро‎, Житомир, ‎Запоріжжя‎, Івано-Франківськ, Київ, Кіровоград, Луцьк‎, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці‎, Чернігів, Вінниця, а також практично в усі районні центри України де присутні служби доставки. Також на сайті доступні інструкція, мануал, прошивка, демо до багатьох представлених тут товарів.

Ви можете замовити індивідуальний розрахунок обладнання під Ваші потреби за телефонами (097) 711 21 21,   (066) 785 10 70,    (0342) 733 023.