Картки Доступу

 

Системи контролю доступу на основі пластикових безконтактних proximity карт  досить широко застосовуються в різного роду підприємствах і установах.  Кожна карта доступу має свій індивідуальний код доступу і порядковий номер. 

 

 

Складається вона із двох пластикових частин, між якими і розташована антена і мініатюрний чіп. Пластини герметично склеюються на заводі. Чіп складається із передавача, приймача і процесора, в пам’яті якого і зберігається ідентифікаційний код карти (записується на заводі при виготовленні).

        Картки призначені для можливості доступу в будь якого роду приміщення, які охороняються, тобто по суті це є електронні ключі. Картки відносяться до класу пасивних, оскільки не мають власного внутрішнього джерела живлення, а це забезпечує їх майже необмежений термін дії.

   Процес зчитування і розпізнавання коду карти базується на безконтактній технології радіочастотної ідентифікації. Зчитувач постійно випромінює радіосигнал на частоті 125кГц, при попаданні в зону його дії картка генерує і починає передавати через вмонтовану антену сигнал-відповідь. Антена зчитувача карт приймає сигнал, потім демодулює його і з нього виділяється код доступу, який потім відправляється на контролер системи доступу. Після ідентифікації система або впускає, або видає сигнал помилки, який свідчить про помилку. Відстань, на якій спрацьовує рroximity картка може коливатись від 7 до 60см.

  При виборі моделі зчитуючтого пристрою необхідно звертати увагу не тільки на ціну (даний фактор є досить важливим), а й на відстань, на якій спрацьовує картка і може пересилати ідентифікаційний код. Також важливим є тип інтерфейсу, через який зчитуючий механізм передає код  карти на контролер системи доступу. Не менш важливим є можливість працювати з вуличними і внутрішніми зчитувачами, а також зі зчитувачами доступу в комп’ютерну мережу.

      По співвідношенню ціни і якості рroximity картки являються більш вигідними ніж традиційні металеві ключі, особливо якщо на підприємстві висока плинність кадрів. Крім того безконтактні картки дозволяють здійснити доступ до приміщення значно швидше ніж традиційні ключі. При наявності ідентифікаційних даних співробітника на картці (фотографія, ім’я, прізвище і посада) її можна використовувати як перепустка у випадках відсутності зчитуючих пристроїв чи виходу їх з ладу.