Категорії

Як не зробити помилку при установці або оновленні системи контролю доступу , щоб ваша нова СКД не загубила актуальності через кілька років і вкладені у безпеку гроші не виявилися викинутими на вітер? Дженін Льюс, директор з маркетингу британської компанії BPT Security Systems, дає поради кінцевим користувачам, як правильно вибрати систему контролю доступу, пропонуючи їм звернути увагу на питання, безпосередньо не пов'язані з безпекою в традиційному її розумінні.

 

 

надмірність обладнання

Почнемо з основ. Ключовими компонентами системи контролю доступу є панель управління, зчитувачі і електронні перепустки - картки, жетони або бирки - кожен з яких містить унікальний ідентифікаційний код. У простому випадку СКД дозволяє або забороняє прохід через певні двері. Якщо код карти відповідає заздалегідь визначеним вимогам, автоматика відмикає електромагнітний замок, і двері відкриваються.

Будь-яка система контролю доступу має свої обмеження по загальній кількості користувачів - і тут при виборі важливо забезпечити відповідність вашої СКД не тільки поточним вимогам, але і змінам, передбачуваним в майбутньому. Наприклад, що станеться, якщо ви об'єднаєтеся з іншою організацією і її співробітники переїдуть у ваш офіс? Або при розширенні вашого офісу за рахунок прилеглих приміщень? Якщо ваша система не зможе витримати настільки істотні зміни, можливо, вам доведеться від неї відмовитися і придбати нову. А це несе з собою витрати , незручності і до того ж може являти собою загрозу безпеці вашої організації. Тому необхідно робити все можливе, щоб уникнути такого розвитку подій.

З іншого боку, недоцільно купувати і дорогу систему класу hi - end, здатну оперувати кількістю користувачів, що перевищує число ваших співробітників на порядок - тобто зі значною надмірністю.

Ідеальним рішенням послужить установка системи з мінімальною надмірністю обладнання, але з можливістю простої і швидкої модернізації, коли при " апгрейді " ви просто додаєте потрібні модулі, зводячи тим самим втрати до мінімуму. Сьогодні найважливішою властивістю СКД є її гнучкість - і з цієї точки зору найбільш добре зарекомендували себе модульні системи.

Перш ніж прийняти рішення про покупку СКД, детально розпитайте постачальника про те, як передбачається здійснювати процес розширення системи - яке буде потрібно додаткове обладнання, що саме доведеться замінювати, які витрати часу на модернізацію і на якого роду підтримку ви зможете розраховувати в майбутньому. Однак це лише один з аспектів - найочевидніший. Добре буде, якщо ви розглянете і чинники, які перебувають поза зоною вашого контролю, але проте здатні вплинути на ваш бізнес надалі. У зоні уваги повинні бути як мінімум два моменти - зміни законодавчої бази і можливість надання інформації до судових органів.


екологічні аспекти

В даний час органи державної влади розвинутих країн приділяють значну увагу питанням екологічної чистоти та енергетичної ефективності виробничих процесів. Пресинг з боку організацій, що займаються охороною навколишнього середовища, періодично призводить до появи нових нормативно- правових актів - наприклад, тих, згідно з якими з великих енергоспоживачів будуть стягуватися додаткові податки. Незважаючи на те , що слабкострумове обладнання систем СКД споживає дуже небагато електроенергії, роль систем контролю доступу в цих питаннях значно зросла.

Справа в тому, що найбільш просунуті і гнучкі СКД здатні взяти на себе функції управління інженерним обладнанням і системами будівлі. Їх використання в цій якості є досить ефективним з економічної точки зору - окремо куплені рішення управління автоматикою будівель і споруд - задоволення не з дешевих. СКД з подібним функціоналом здатні значно знизити витрату електроенергії, автоматично включаючи і вимикаючи освітлення, обігрів і кондиціонування саме тоді і там, коли і де це потрібно. Такі функції реалізуються, наприклад, шляхом поділу об'єкта на зони, за допомогою датчиків руху і зчитувачів підвищеного радіусу дії.

Уявіть собі великий об'єкт, розділений на зони, між якими встановлені зчитувачі перепусток СКД. Знаючи, скільки чоловік увійшло в зону і скільки з неї вийшло, неважко підрахувати, чи знаходяться люди в певній зоні - і, відповідно, чи є необхідність тримати освітлення включеним. Що ж стосується різних датчиків, то можуть використовуватися не тільки звичні інфрачервоні датчики - наприклад, в підземній автостоянці принесуть велику користь детектори вуглекислого газу. За їхніми свідченнями система може привести в дію витяжну вентиляцію, щоб уникнути перевищення допустимої концентрації CO2.

Кінцевим користувачам у будь-якому випадку ще належить щільно зайнятися питаннями енергоспоживання і зниженню його рівня - і тут СКД може стати одним із засобів їх вирішення.


техніка безпеки

Дотримання законодавства у сфері охорони праці допоможе вам заощадити значні кошти - скажімо, при розгляді судових позовів, поданих на вашу компанію її колишніми або діючими співробітниками. ( У країнах, де правова культура поки що відстає від світових стандартів, дотримання всіх вимог трудового законодавства допоможе уникнути офіційних або неофіційних штрафів, накладених представниками різних контрольних органів - примусу.

Наприклад, знеструмлення певної зони після відходу з неї співробітників, крім економії електроенергії, може виявитися необхідним для дотримання вимог техніки безпеки. Інший приклад: на деяких видах обладнання, що застосовується, скажімо, у важкому машинобудуванні, дозволяється працювати тільки тим робітникам, хто пройшов навчання за відповідною спеціальністю. Термінал СКД, підключений до такого устаткування, дасть можливість роботи на ньому тільки працівникам, на це уповноважених.

Є й певні види обладнання, робота на яких може здійснюватися тільки в присутності контролера - в цьому випадку здійснити запуск даної машини можливо лише після зняття блокування. Це може бути зроблено за допомогою терміналу СКД за електронною пропуску здійснює контроль особи. Існують і виробничі приміщення, вхід до яких одиночним працівникам заборонений за вимогами техніки безпеки - в цьому випадку система програмується на доступ за кількома картками, що пред'являються одночасно ( або пауза між зчитуванням не повинна перевищувати попередньо задане значення ).


Функціональність і масштабованість

За допомогою СКД вельми зручно стежити за переміщеннями співробітників по території підприємства. Це дозволяє відстежувати маршрути руху працівників та виконання ними запропонованих робіт - при цьому можуть використовуватися портативні зчитувачі, що підключаються до комп'ютерів та іншого обладнання. У політику безпеки може бути включена і робота з так званими " кодами причин " : коли співробітник залишає своє місце в робочий час, на терміналі СКД йому пропонується вибрати зі списку передбачених позицій причину, по якій він це робить - це допоможе позбавити працівника від зайвих неприємних питань з боку адміністрації.

Ще одна важлива деталь, на яку варто звернути увагу при покупці системи контролю доступу - наявність інтерфейсів для організації взаємодії з іншими охоронними системами. СКД зазвичай прийнято інтегрувати з програмним забезпеченням по обліку робочого часу - це дозволяє створити ефективний і зручний інструмент управління персоналом, що дозволяє в будь-який момент довідатися, хто з працівників знаходиться на роботі, де саме і як довго.

Системи контролю доступу, побудовані на відкритих платформах, припускають можливість підключення терміналів та іншого обладнання сторонніх виробників, а також взаємодії з широким спектром програмного забезпечення. Побудова на відкритій платформі вважається в сучасних системах контролю доступу кращим. Адже інтеграція з системами відеоспостереження та охоронно -пожежної сигналізації в наші дні реалізується переважно на програмному рівні.

Гідна СКД допоможе вам вирішити широкий спектр завдань. Правильно підібрана, встановлена ​​і сконфігурована система контролю доступу здатна позбавити адміністрацію будь-якого підприємства від безлічі пов'язаних з безпекою проблем, допоможе зберегти ваші кошти і, що набагато важливіше, - ваші нерви.Ми доставимо Ваше замовлення у Дніпро‎, Житомир, ‎Запоріжжя‎, Івано-Франківськ, Київ, Кіровоград, Луцьк‎, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці‎, Чернігів, Вінниця, а також практично в усі районні центри України де присутні служби доставки. Також на сайті доступні інструкція, мануал, прошивка, демо до багатьох представлених тут товарів.

Ви можете замовити індивідуальний розрахунок обладнання під Ваші потреби за телефонами (097) 711 21 21,   (066) 785 10 70,    (0342) 733 023.