• Головна
  • Клієнту
  • Статті
  • Як не помилитися при виборі Системи Контролю Доступу?

Як не помилитися при виборі Системи Контролю Доступу?

Як не зробити помилку при установці або оновленні системи контролю доступу , щоб ваша нова СКД не загубила актуальності через кілька років і вкладені у безпеку гроші не виявилися викинутими на вітер? Дженін Льюс, директор з маркетингу британської компанії BPT Security Systems, дає поради кінцевим користувачам, як правильно вибрати систему контролю доступу, пропонуючи їм звернути увагу на питання, безпосередньо не пов'язані з безпекою в традиційному її розумінні.

 

 

надмірність обладнання

Почнемо з основ. Ключовими компонентами системи контролю доступу є панель управління, зчитувачі і електронні перепустки - картки, жетони або бирки - кожен з яких містить унікальний ідентифікаційний код. У простому випадку СКД дозволяє або забороняє прохід через певні двері. Якщо код карти відповідає заздалегідь визначеним вимогам, автоматика відмикає електромагнітний замок, і двері відкриваються.

Будь-яка система контролю доступу має свої обмеження по загальній кількості користувачів - і тут при виборі важливо забезпечити відповідність вашої СКД не тільки поточним вимогам, але і змінам, передбачуваним в майбутньому. Наприклад, що станеться, якщо ви об'єднаєтеся з іншою організацією і її співробітники переїдуть у ваш офіс? Або при розширенні вашого офісу за рахунок прилеглих приміщень? Якщо ваша система не зможе витримати настільки істотні зміни, можливо, вам доведеться від неї відмовитися і придбати нову. А це несе з собою витрати , незручності і до того ж може являти собою загрозу безпеці вашої організації. Тому необхідно робити все можливе, щоб уникнути такого розвитку подій.

З іншого боку, недоцільно купувати і дорогу систему класу hi - end, здатну оперувати кількістю користувачів, що перевищує число ваших співробітників на порядок - тобто зі значною надмірністю.

Ідеальним рішенням послужить установка системи з мінімальною надмірністю обладнання, але з можливістю простої і швидкої модернізації, коли при " апгрейді " ви просто додаєте потрібні модулі, зводячи тим самим втрати до мінімуму. Сьогодні найважливішою властивістю СКД є її гнучкість - і з цієї точки зору найбільш добре зарекомендували себе модульні системи.

Перш ніж прийняти рішення про покупку СКД, детально розпитайте постачальника про те, як передбачається здійснювати процес розширення системи - яке буде потрібно додаткове обладнання, що саме доведеться замінювати, які витрати часу на модернізацію і на якого роду підтримку ви зможете розраховувати в майбутньому. Однак це лише один з аспектів - найочевидніший. Добре буде, якщо ви розглянете і чинники, які перебувають поза зоною вашого контролю, але проте здатні вплинути на ваш бізнес надалі. У зоні уваги повинні бути як мінімум два моменти - зміни законодавчої бази і можливість надання інформації до судових органів.


екологічні аспекти

В даний час органи державної влади розвинутих країн приділяють значну увагу питанням екологічної чистоти та енергетичної ефективності виробничих процесів. Пресинг з боку організацій, що займаються охороною навколишнього середовища, періодично призводить до появи нових нормативно- правових актів - наприклад, тих, згідно з якими з великих енергоспоживачів будуть стягуватися додаткові податки. Незважаючи на те , що слабкострумове обладнання систем СКД споживає дуже небагато електроенергії, роль систем контролю доступу в цих питаннях значно зросла.

Справа в тому, що найбільш просунуті і гнучкі СКД здатні взяти на себе функції управління інженерним обладнанням і системами будівлі. Їх використання в цій якості є досить ефективним з економічної точки зору - окремо куплені рішення управління автоматикою будівель і споруд - задоволення не з дешевих. СКД з подібним функціоналом здатні значно знизити витрату електроенергії, автоматично включаючи і вимикаючи освітлення, обігрів і кондиціонування саме тоді і там, коли і де це потрібно. Такі функції реалізуються, наприклад, шляхом поділу об'єкта на зони, за допомогою датчиків руху і зчитувачів підвищеного радіусу дії.

Уявіть собі великий об'єкт, розділений на зони, між якими встановлені зчитувачі перепусток СКД. Знаючи, скільки чоловік увійшло в зону і скільки з неї вийшло, неважко підрахувати, чи знаходяться люди в певній зоні - і, відповідно, чи є необхідність тримати освітлення включеним. Що ж стосується різних датчиків, то можуть використовуватися не тільки звичні інфрачервоні датчики - наприклад, в підземній автостоянці принесуть велику користь детектори вуглекислого газу. За їхніми свідченнями система може привести в дію витяжну вентиляцію, щоб уникнути перевищення допустимої концентрації CO2.

Кінцевим користувачам у будь-якому випадку ще належить щільно зайнятися питаннями енергоспоживання і зниженню його рівня - і тут СКД може стати одним із засобів їх вирішення.


техніка безпеки

Дотримання законодавства у сфері охорони праці допоможе вам заощадити значні кошти - скажімо, при розгляді судових позовів, поданих на вашу компанію її колишніми або діючими співробітниками. ( У країнах, де правова культура поки що відстає від світових стандартів, дотримання всіх вимог трудового законодавства допоможе уникнути офіційних або неофіційних штрафів, накладених представниками різних контрольних органів - примусу.

Наприклад, знеструмлення певної зони після відходу з неї співробітників, крім економії електроенергії, може виявитися необхідним для дотримання вимог техніки безпеки. Інший приклад: на деяких видах обладнання, що застосовується, скажімо, у важкому машинобудуванні, дозволяється працювати тільки тим робітникам, хто пройшов навчання за відповідною спеціальністю. Термінал СКД, підключений до такого устаткування, дасть можливість роботи на ньому тільки працівникам, на це уповноважених.

Є й певні види обладнання, робота на яких може здійснюватися тільки в присутності контролера - в цьому випадку здійснити запуск даної машини можливо лише після зняття блокування. Це може бути зроблено за допомогою терміналу СКД за електронною пропуску здійснює контроль особи. Існують і виробничі приміщення, вхід до яких одиночним працівникам заборонений за вимогами техніки безпеки - в цьому випадку система програмується на доступ за кількома картками, що пред'являються одночасно ( або пауза між зчитуванням не повинна перевищувати попередньо задане значення ).


Функціональність і масштабованість

За допомогою СКД вельми зручно стежити за переміщеннями співробітників по території підприємства. Це дозволяє відстежувати маршрути руху працівників та виконання ними запропонованих робіт - при цьому можуть використовуватися портативні зчитувачі, що підключаються до комп'ютерів та іншого обладнання. У політику безпеки може бути включена і робота з так званими " кодами причин " : коли співробітник залишає своє місце в робочий час, на терміналі СКД йому пропонується вибрати зі списку передбачених позицій причину, по якій він це робить - це допоможе позбавити працівника від зайвих неприємних питань з боку адміністрації.

Ще одна важлива деталь, на яку варто звернути увагу при покупці системи контролю доступу - наявність інтерфейсів для організації взаємодії з іншими охоронними системами. СКД зазвичай прийнято інтегрувати з програмним забезпеченням по обліку робочого часу - це дозволяє створити ефективний і зручний інструмент управління персоналом, що дозволяє в будь-який момент довідатися, хто з працівників знаходиться на роботі, де саме і як довго.

Системи контролю доступу, побудовані на відкритих платформах, припускають можливість підключення терміналів та іншого обладнання сторонніх виробників, а також взаємодії з широким спектром програмного забезпечення. Побудова на відкритій платформі вважається в сучасних системах контролю доступу кращим. Адже інтеграція з системами відеоспостереження та охоронно -пожежної сигналізації в наші дні реалізується переважно на програмному рівні.

Гідна СКД допоможе вам вирішити широкий спектр завдань. Правильно підібрана, встановлена ​​і сконфігурована система контролю доступу здатна позбавити адміністрацію будь-якого підприємства від безлічі пов'язаних з безпекою проблем, допоможе зберегти ваші кошти і, що набагато важливіше, - ваші нерви.