Біометричні Системи Контролю Доступу

Такого роду системи контролю доступу є досить простими в керуванні завдяки інтуїтивно зрозумілому програмному інтерфейсу. Будь які зміни можна зробити досить швидко і без помилок. Крім того системи даного зразка дуже активно розвиваються, регулярно виходять нові версії і обновлення. Також існує багато сфер в яких використовується доступ через відбитки пальців, такими є банківські установи, деякі державні установи та багато інших.

Біометричні системи контролю доступу використовують для ідентифікації біометричних параметрів людини, які є унікальними в кожного. Такими параметрами являються відпечатки пальців і сітківка очей. Працює дана система досить просто, для того щоб потрапити в приміщення достатньо просто приставити палець до біометричного сканера, ідентифікація триватиме всього декілька секунд, та при цьому обдурити пристрій практично нереально. 
На відміну від простих систем контролю, біометричні проводять процедуру ідентифікації особи в два взаємопов’язані етапи: введення унікального ідентифікаційного номера і самого процесу сканування пальця, кисті руки чи сітківки ока. Якщо порівняти дану процедуру із використанням електронних ключів, то дана процедура є значно надійнішою і вимагає тільки запам’ятовування коду.  Варто додати, що більшість систем біометричного контролю доступу дозволяють підключити термінали зчитування магнітних ключів і карток. Їх можна використовувати замість введення паролю, тобто замість першого етапу ідентифікації особи. Здебільшого це робиться з метою пришвидшення загального процесу у зв’язку з великими чергами при великих потоках людей. 

Основні переваги біометричних систем порівняно з іншими:

  • виключається можливість несанкціонованого доступу з допомогою ключів;
  • не потрібно носити з собою перепустки, чи магнітні ключі;
  • виключається вплив людського фактора (втрата ключів чи передача їх стороннім особам);
  • проста інтеграція з будь якими існуючими системами контролю доступу і сигналізацією;
  • значно більша надійність роботи і менша імовірність збою.

 

Біометричні системи ідентифікації особи використовуються значно ширше ніж у системах контролю доступу. Дана технологія активно використовується в міжнародних аеропортах, на водійських правах, в паспортах з біометричною ідентифікацією,в деяких країнах навіть для голосування на виборах.