• Головна
  • Клієнту
  • Статті
  • Пристрій Приймально-Контрольний. Загальній Огляд Та Можливості ППК

Пристрій Приймально-Контрольний. Загальній Огляд Та Можливості ППК

Пристрій приймально-контрольний (ППК) призначений для використання в системах пожежно-охоронної сигналізації і автоматичного пожежогасіння різного роду об’єктів (як підприємств та великих промислових об’єктів, так і квартир або присадибних ділянок). Основними його функціями являється отримання сигналів від пожежних і охоронних сигналізаторів та забезпечення їх електроенергією, виведення інформації на світлові, звукові сигналізатори і на пульт централізованого керування.

ППК варто встановлювати в приміщенні, де завжди перебуває персонал, що відповідає за безпеку приміщення (охоронець чи сторож). Дане приміщення повинне бути обладнаним високим рівнем захисту від проникнення сторонніх осіб. Монтаж ППК потрібно здійснювати на стінах чи перегородках, що виготовлені із вогнетривких матеріалів.

Основу пристрою складає системна плата з блоком вхідних шлейфів і блоком вихідних сигналів. При вмиканні живлення пристрій автоматично визначає поточну конфігурацію і вмикає програмну підтримку активних блоків. Керуванням ППК і зміною його поточних налаштувань може займатись тільки людина, що має відповідний рівень доступу і знає паролі. Існує декілька рівнів доступу до системи, які відрізняються між собою тільки кількістю прав на зміни різноманітних опцій. Також існує можливість підключення пристрою до персонального комп’ютера, що дає змогу керувати ним з допомогою віддалених терміналів і переглядати журнал записів подій.

Від якості і швидкості роботи ППК на пряму залежить безпека і цілісність приміщення, яке він «охороняє». Якщо від своєчасного реагування на охоронні давачі залежить тільки цілісність матеріальної бази об’єкта, то від реагування на пожежні – життя людей. Деякі моделі ППК володіють функцією верифікації і перепровірки, що основана на очікуванні повторного спрацьовування сигналізаторів за визначений проміжок часу після виявлення першого спрацьовування. Дана функція дозволяє максимально знизити вірогідність видачі сигналу «Пожежа», у випадку помилкового спрацьовування сигналізаторів, що може бути визване сторонніми факторами.

ППК користується двома типами живлення – основне (підключення до стандартної мережі з напругою 220В) і резервне (використовує власні загерметизовані акумуляторні батареї). Це запобігає виходу з ладу у випадку перебоїв з електропостачанням.