Системи Сповіщення. Можливості Та Компоненти

У супермаркетах і офісних приміщеннях системи сповіщення можуть створювати досить затишну обстановку, програю спокійну музику або оголошення різного роду. Наприклад, відігнати машину, якщо її неправильно припаркували, знайти зниклого . При надходженні з датчиків тривоги сигналу, музика переривається, і система сповіщення починає відтворювати екстрене повідомлення. Правильно записані інформаційні повідомлення з визначеними пріоритетами дуже важливі для якісного виконання своїх функцій системами сповіщення.

Майже всі системи сповіщення проектуються за модульним принципом, тому через архітектурні особливості приміщення потрібні додаткові пристрої в складі системи сповіщення. Ці пристрої служать для екстрених трансляцій, поліпшення якості або збільшення зони покриття сповіщення.

 На ринку існує безліч систем сповіщення, призначених для різних ситуацій і мають різні функції.

Можна виділити складові к

омпоненти, які входять в усі системи сповіщення:

  • блок з комутацією сигналів;
  • обладнання для посилення сигналу, які надходять від джерела сигналу (наприклад: підсилювач, трансляційний мікрофон, mp3 плейєр);
  • цифрова система сповіщення управляється від комп'ютера через матричний блок, який входить до складу системи;
  • радіомікрофони, які служать для віддаленої роботи диспетчера;
  • гучномовці – настінні і стельові динаміки.

Можливості та засоби

За принципом роботи системи сповіщення бувають:

  • локальні;
  • централізовані.

Також рекомендовано всі повідомлення записувати заздалегідь, щоб у разі виникнення екстреної ситуації голос оператора не був невитриманим, що викликає додаткову паніку. В ідеалі голос повинен бути нейтральним, спокійним, таким, який придушить паніку. Повідомлення повинно містити необхідну для евакуації людей інформацію. Система сповіщення також включає в себе світлові сповіщувачі, що вказують на напрям евакуації.

Сучасні системи сповіщення повинні відповідати певним нормам і правилам. Ці правила викладені у нормативних документах. Крім нормативних документів, системи повинні сертифікуватися в обов'язковому порядку на відповідність українським нормам пожежної безпеки.

Лише при коректному використанні, системи сповіщення зможуть бездоганно виконати свою роль в екстрених ситуаціях, при пожежі або інших лихах.