Сповіщувачі Охоронних Систем

Сповіщувачі відіграють найважливішу роль в охоронних системах, адже саме вони виявляють тривожні події і являються «очима» і «вухами» сигналізацій. Тому вибір типу сповіщувачів є досить відповідальною задачею, від якої залежить якість роботи всієї системи.

 Зазвичай у кожній охоронній системі застосовуються наступні види сповіщувачів:

Сповіщувачі руху

Принцип роботи даного пристрою полягає у відслідковуванні рівня інфрачервоного (ІЧ) випромінювання в полі зору сповіщувача. Сигнал на виход

і залежить від середнього рівня ІЧ випромінювання в приміщенні. При появі якогось масивного об’єкту (людина, тварина тощо) з температурою, що є більша за температуру фону, на виході сповіщувача збільшується напруга. Щоб визначити чи переміщується об’єкт, в давачах використовується оптична система, яка вловлює і фокусує ІЧ випромінювання в різних сегментах даної системи. Якщо сповіщувач руху є аналоговим то на виході змінюється рівень напруги, якщо цифровий – формується певний код.

Магнітоконтактний сповіщувач

Даний підвид сповіщувачів охоронних сигналізацій призначений для блокування дверей, вікон і деяких інших об’єктів приміщення з метою захисту від несанкціонованого проникнення сторонніх осіб. Сигнал тривоги формується у випадку розмикання електричного ланцюга. Сповіщувач складається із двох елементів: магнітів і контактів, які розмикаються або замикаються в залежності від наявності контакту з магнітом. Розміщені елементи в герметичних пластикових корпусах і залиті епоксидним клеєм (для зменшення імовірності впливу сторонніх перешкод). Магніт зазвичай розміщується на рухомій частині дверей чи вікон а контакти – на нерухомій.

 Сповіщувачі розбиття скла

Даний тип сповіщувачів реагує на звук розбитого скла. Найбільш якісні моделі аналізують спектр звукових шумів в приміщенні і якщо спектр шуму містить складову, що співпадає зі спектром пошкодження скла, то сповіщувач спрацьовує. Інколи вони реагують навіть на звук удару по склу. Дальність відслідковування такого роду звуків коливається в районі десяти метрів, чутливість може регулюватися. Вони належать до підтипу акустичних сповіщувачів, що реагують на звук. Можуть бути провідними, або безпровідними (максимальна відстань між сповіщувачем і центральною панеллю може сягати 100м).

Вищеперелічені елементи охоронної сигналізації є досить надійними і якісними, проте жоден з них окремо не може забезпечити достатній рівень безпеки. Найоптимальнішим варіантом є їх одночасне використання.