Про Особливості Системи Оповіщення

Система GSM-оповіщення складається з головного модуля та під'єднуваних до нього датчиків: присутності, відкриття дверей, затоплення, диму, витоку побутового газу. Налаштування сигналізації захищені паролем, який встановлює користувач.

 

 

Система відправляє текстове повідомлення (SMS) на задані номери і вказує причину спрацьовування системи. Такими причинами можуть бути:  спрацьовування будь-якого датчика, що підключений до системи, зникнення напруги живлення основного модуля або обрив провідної лінії зв'язку.

 Усі спрацьовування датчиків система зберігає у пам'ять, користувач має можливість переглядати останні 99 подій та видаляти їх.

 До основного модуля вбудована батарея резервного живлення, що дозволяє підтримувати повну працездатність системи (при використанні датчиків з автономним живленням) іще деякий час. Система інформує користувача про відсутність напруги живлення.

 Особливості під'єднуваних датчиків

 Типи датчиків:

1. Датчик присутності (PIR). Детектор руху з високою чутливістю, що спрацьовує на відстані до 12 м. Простий у налаштуванні та роботі. Має індикаторний світлодіод із можливістю відключення.

2. Датчик відкриття дверей. Складається з двох частин, що закріплюються на двері і дверну раму. При відкритті дверей магніт, закріплений на дверях, наближається до основного модуля і замикає геркон. Після цього основний модуль надсилає тривожний сигнал на головний модуль системи. Датчик повністю безпровідний та має батарейне живлення.

3. Датчик затоплення резистивного типу. Провідний датчик, замикає контакти при потраплянні вологи на свої електроди.

4. Датчик диму. Оптичний безпровідний датчик з індикаторним світлодіодом та власним звуковим індикатором.

5. Датчик витоку побутового газу. Безпровідний електрохімічний пороговий датчик газу, який спрацьовує при концентрації газу вище 10 % нижньої межі вибуховості (НПВ). Має два індикаторні світлодіоди та власний звуковий індикатор.

 Датчики диму та витоку побутового газу можуть використовуватися окремо, без підключення до головного модуля. У такому випадку вони сигналізують про наявність диму або витоку газу лише звуковим сигналом, без надсилання SMS.

 Переваги:

  •  Можливість самостійно запускати систему, оскільки її налаштування і підключення до датчиків здійснюється дуже просто.
  •  Система GSM-оповіщення сумісна з усіма операторами GSM-зв'язку України.
  •  Система також працює з лініями провідного зв'язку (стаціонарний телефон).
  •  Система може працювати одночасно як в GSM-мережі, так і з лінією провідного зв'язку та інформувати через SMS про несправність лінії провідного зв'язку.
  •  Система може відправляти повідомлення на шість різних номерів. У повідомленні вказується тип датчика, що спрацював, і зона, у якій він знаходиться.
  •  Наявна функція голосових дзвінків на максимально 6 номерів, які можуть не збігатися з номерами, на які відправляються тривожні SMS.
  •  Активація/деактивація сигналізації може здійснюватись як з головного модуля, так і з двох пультів керування, які входять до комплектації сигналізації. Оскільки пульти унікальні, працюють вони лише з конкретним головним модулем.

 Рекомендації.

 Для роботи у GSM-мережі в сім-картки повинна бути вимкнена перевірка PIN-коду та поповнений баланс для відправки повідомлень і здійснення дзвінків.

 Система працює і з лініями провідного зв'язку (стаціонарний телефон). По стаціонарній лінії відправка SMS неможлива, можливі лише голосові повідомлення.

 При спрацьовуванні сигналізації активується функція голосового дзвінка. Після додзвонювання система відтворює голосове повідомлення, попередньо записане користувачем. Після цього користувач має можливість відключити сигналізацію або змінити деякі налаштування в тоновому режимі. Віддалене керування можна проводити також за допомогою SMS.

 До системи підключається гучна зовнішня сирена, яка вмикається при спрацьовуванні сигналізації. Сирена постачається у комплекті. Це актуально, коли система знаходиться у шафі або далеко від користувача. Також сигнал сирени може відлякати злодіїв, які проникли в приміщення. Час роботи сирени програмується користувачем.

 Датчики, підключені до системи, рекомендується розділити на зони відповідно до їхнього реального місцезнаходження в приміщенні. Це дозволяє точно дізнатися, в якій саме частині приміщення відбуваються небажані події. Так само датчики можна розділити на ті, які працюють увесь час (датчики диму, витоку газу), та ті, що працюють періодично. Вмикати та вимикати такі датчики можна як автоматично за розкладом, так і в ручному режимі з основного модуля або з пультів керування.

 Шукайте більше інформації про систему оповіщення тут.