Як Правильно Вибрати Відеореєстратор?

SBDVR-2104UЦифрові відеореєстратори дозволяють записувати на жорсткий диск і проглядати запис сигналів від однієї або декількох відеокамер. Одноканальні відеореєстратори дозволяють працювати з однією камерою, чотирьохканальні – з чотирма камерами, дев'яти і шістнадцяти канальні з дев'ятьма і шістнадцятьма відповідно. Зазвичай сигнали від всіх камер по кабелях поступають на вхід відеореєстратора, до виходу якого приєднаний монітор.

 

У черговому режимі оператор спостерігає на моніторі поточну обстановку. Для цього він може вивести на монітор зображення зі всіх камер одночасно (мультиекранний режим – чотири або дев'ять або шістнадцять маленьких зображень на одному екрані). Також він може проглядати камери послідовно, викликаючи на повний екран зображення будь-якої камери по вибору або автоматично по черзі. Сьогодні на українському ринку охоронної відеотехніки пропонується декілька різних моделей цифрових відеореєстраторів. Ці відеореєстратори відрізняються своїми параметрами і ціною.

 

Перший важливий параметр – число кадрів в секунду при спостереженні. Коли ми дивимося звичайний телевізор, ми спостерігаємо зображення, де картинка міняється з частотою 25 кадрів в секунду. Хороший відеореєстратор також дає зображення, в якому за секунду на екран виводиться 25 кадрів. При цьому досягається подвійна перевага, по-перше оператор може розгледіти навіть швидко протікаючі події, в других, ніж більше кадрів в секунду виводиться на екран, тим краще сприйняття відеозображення, оператор менше втомлюється і знаходиться в більшій готовності до тривожних ситуацій.

Другий важливий параметр – число кадрів в секунду при записі. На ринку є відеореєстратори, що записують кожну камеру з частотою 25 кадрів в секунду (щоб при відтворенні вийшло зображення як в звичайному телевізорі). Але вони дуже дорогі. Проте, в більшості випадків, такої високої частоти кадрів при записі не вимагається (виключаючи випадки казино і деякі випадки контролю за крадіжкою в магазинах). Зазвичай запис ведеться з частотою 3-8 кадрів в секунду. При покадровому перегляді відеозапису ми маємо за кожну секунду 3 – 8 стопкадрів. У технічних характеристиках відеореєстратора завжди так звана «сукупна частота кадрів при записі». Наприклад, відеореєстратор DVR-S1630 має сукупну частоту кадрів при записі 25 кадрів в секунду. Це означає, що відеореєстратор DVR-S1630 дозволяє записувати сигнали з відеокамер з наступною кількістю кадрів в секунду:

Якщо до відеореєстратора підключена одна камера то кількість записуваних кадрів за секунду – 25

Якщо підключено дві камери то для кожної з камер кількість записуваних кадрів за секунду – 12.

Якщо підключено три камери то для кожної з камер кількість записуваних кадрів за секунду – 8.

Якщо підключено чотири камери то для кожної з камер кількість записуваних кадрів за секунду – 6.

Якщо підключено п'ять камер то для кожної з камер кількість записуваних кадрів за секунду – 5.

Якщо підключено шість камер то для кожної з камер кількість записуваних кадрів за секунду – 4.

Якщо підключено сім камер то для кожної з камер кількість записуваних кадрів за секунду – 3,5.

Якщо підключено вісім камер то для кожної з камер кількість записуваних кадрів за секунду – 3.

Якщо підключено дванадцять камер то для кожної з камер кількість записуваних кадрів за секунду – 2.

Якщо підключено всі шістнадцять камер то для кожної з камер кількість записуваних кадрів за секунду – 1,5.

Третій параметр – розширення при записі. Зазвичай вказується двома цифрами, наприклад, 720*480. Вважається, що 720 це кількість , що відображаються на екрані, по горизонталі, а 480 – кількість по вертикалі. Вважається також, що ніж більше цифри розширення, тим більше дрібніші деталі відображуватимуться на екрані монітора при відтворенні запису. Доречно зауважити, це не завжди так. По-перше, виробники відеореєстраторів часто завищують цифри дозволу. По-друге, щоб отримати чітке промальовування деталей зображення, необхідний хороший відеореєстратор, але і правильний вибір відео камер спостереження, об'єктивів, правильний монтаж кабелів і всієї системи відеоспостереження в цілому. Наприклад, вибір поганого об'єктиву може звести нанівець всі достоїнства решти високоякісної дорогої відеоапаратури. Великі гроші, заплачені за неї, будуть витрачені даремно, оскільки тієї ж якості зображення можна було б отримати, вибравши дешевше .

Четвертий важливий параметр – можливість відеореєстратора працювати в мережі. Можливість працювати в мережі – це можливість підключити відеореєстратор докомп'ютера. Наприклад, встановлений в кімнаті охорони відеореєстратор може бути підключений до комп'ютера керівника. При цьому керівник може на моніторі свого комп'ютера спостерігати зображення зі всіх камер і проглядати будь-який відеозапис, що знаходиться на диску відеореєстратора.

П'ятий важливий параметр – наявність детектора руху. Хороші відеореєстратори мають функцію детектора руху. Робота детектора руху полягає в наступному. Для кожної камери в полі її зображення виділяється область (для кожної камери може бути встановлена своя область). В разі виникнення руху в цій області відеореєстратор видає сигнал, про виникнення руху і переходить в режим частішого запису кадрів камери, в якій стався рух. Якщо руху в кадрі не відбувається, функція запису може бути взагалі відключена (навіщо писати кадри, де нічого не відбувається). Коли у полі зору камери відбуваються рухи, функція запису зображень цієї камери включається. У такому режимі значно економиться місце на жорсткому диску і на один жорсткий диск можна записувати протягом багатьох днів.

На закінчення слід зазначити, що відеореєстратор є складним електронним приладом, що має величезне число функцій, опис яких займає сотні сторінок тексту. Вище коротко описано декілька основних характеристик відеореєстраторів. При цьому точність і принесена в жертву простоті і зрозумілості викладу. Можливо, приведена інформація давно відома читачеві. В цьому випадку краще відразу звернутися до технічного опису приладу.