Склад Систем Контролю Доступу (СКУД)

Визначившись із головним питанням про тип СКУД, ви можете переходити до вибору основних компонентів майбутньої системи контролю доступу.  

Перш за все потрібно звернути увагу на основні елементи:

  • зчитувачі;
  • ідентифікатори;
  • контролери;
  • замикаючі пристрої

 

Зчитувачі

Будь-яка СКУД починається зі зчитувача, який розташовується при вході на територію, що охороняється. Це пристрій зчитує дані з ідентифікатора користувача і відправляє їх далі до основного центру системи контролеру.

Ідентифікатори

Робота будь-якого зчитувача не можлива без ідентифікаторів ключів для розпізнавання користувачів. Це може бути «таблетка», штрих-карта, безконтактна карта або проксіміті-брелок. В біометричних зчитувачах для ідентифікації знадобиться відбиток вашого пальця. Іноді в якості ідентифікатора використовується код, що набирається на клавіатурі.

Контролери

Сама «цікава» частину СКУД це контролер, штучний інтелект системи. Він інтерпретує отриману від зчитувача інформацію, приймаючи рішення про надання доступу, а також управляє всіма виконавчими пристроями. Тут, як в архіві, зберігається інформація про всі процеси і події, що відбулися в СКУД. Контролери, як правило, розташовуються всередині приміщень або об'єктів, доступом до яких вони управляють. Так як котроллер працює від електроживлення, краще всього, якщо він буде мати аварійне джерело живлення або власний акумулятор.

Замикаючі пристрої

Одним з важливих компонентів є  замикаючі  і перегороджуючі пристрої. Замки, турнікети, шлагбауми, засувки. В основному для реалізації головної функції СКУД обмеження доступу використовують електронні замки. Вони обходяться досить дешево, але й не відрізняються високим ступенем захисту.

Для великих підприємств незамінні турнікети. Час проходу такого обмежує пристрої мінімально, але при правильному налаштуванні турнікет забезпечує відповідний рівень безпеки та дозволяє реалізувати облік робочого часу.

Але пам’ятайте  незалежно від новомодних опцій завжди цінується простота і зручність системи, а також адекватне співвідношення ціни і функціональних можливостей СКУД.