• Головна
  • Клієнту
  • Статті
  • ЯК Правильно Вибрати Камеру Відеоспостереження?

ЯК Правильно Вибрати Камеру Відеоспостереження?

 

один Чорно-біла камера відео спостереження або кольорова? Для цілей охоронного відеоспостереження рекомендується вибирати чорно-білі камери. Вони мають кращу роздільну здатність і чутливість в порівнянні з кольоровими камерами, що дозволяє отримувати якіснішу і розбірливішу картинку.

 

вид камеры видеонаблюдения

 

 

 

Кольорові камери відео спостереження використовують у тому випадку, коли необхідно отримувати інформацію про колір об'єкту (наприклад, поважно бачити колір автомашини на автостоянці, що охороняється). Весь наш асортимент камер можна переглянути тут!

два На вулиці або в приміщенні буде встановлена камера? Камери, призначені для установки на вулиці, мають герметичний корпус і систему підігрівання. Це дозволяє їм працювати у вуличному діапазоні температур і вологості.

три Чутливість камери. Що це таке? Яка чутливість необхідна? Чутливість камери говорить про мінімальний уровене освітленості об'єкту, при якому камера здатна бачити. У характеристиках камер завжди указується МІНІМАЛЬНИЙ рівень освітленості, при якому камера ще бачить. Рівень освітленості указується в Люксах (лк). Чим більше лк, тим яскравіше освітлений об'єкт.

Приклад. Чутливість камери 0,01 лк. Це означає що:
поинт при освітленості 0,01 лк і більш камера бачить;
поинт при освітленості менше 0,01 лк камера сліпне.

Зразкові рівні освітленості:

 

Денне, природне освітлення на вулиці в сонячну погоду 100000.5000 лк
Денне, природне освітлення на вулиці в хмарну погоду порядка 5000 лк
Магазини, супермаркети порядка 1500.750 лк
Офіс або магазин 50-500 лк
Холи готелів 100.200 лк
Стоянки автотранспорту, товарні склади 75.30 лк
Сутінки і добре освітлена автомагістраль вночі 10,00 лк
Місця глядачів в театрі 3.5 лк
Лікарня в нічний час, глибокі сутінки 1 лк
Нічне природне освітлення на вулиці при повному місяці 0,3.0,1 лк
місячна ніч (1/4 Місяці) 0,05 лк
безмісячна ніч 0,01 лк
Нічне природне освітлення на вулиці при світлі зірок 0,003.0,1 лк

 

При виборі камери слід звернути увагу на рівень освітленості об'єкту. Наприклад, якщо камера буде встановлена на вулиці, і планується, щоб вона бачила при поганому освітленні вночі (1..0,01 лк), то слід вибрати камеру з чутливістю 0,01 лк.

Дозвіл камери

Камери відеоспостереження — аналогові, а не цифрові. Тому мова тут не йде про пікселі (кількість крапок по вертикалі або горизонталі) .а розмова піде про ТВЛ (телевізійні лінії). ТВЛ — це кількість ліній, яка видає камера по горизонталі або вертикалі.

поинт Абсолютно всі камери видають 625 горизонтальних ліній. Це пов'язано із стандартом телевізійного сигналу, завдяки якому ми дивимося телевізор. Оскільки всі камери видають 625 горизонтальних ліній, то цей параметр в характеристиках камери не указується.

поинт Кількість ліній по вертикалі — основна характеристика роздільної здатності камери. Наприклад, 420 ТВЛ або 380 ТВЛ. Є також камери на 600 ТВЛ. Відповідно, чим вище ТВЛ, тим вище роздільна здатність і тим більше дрібних деталей можна розгледіти. Відеокамери з дозволом 600 ТВЛ (і біля того) застосовуються, в основному, для під'єднування до мікроскопів, гастроскопів і іншого медичного і наукового устаткування. Для прикладу, телевізор ми дивимося з 400 ТВЛ — це визначається стандартом телевізійного мовлення. Камери з дозволом 420 ТВЛ досить практично завжди. Кольорові камери, як правило, мають менший ТВЛ.

Кут огляду камери

 

Чим більше кут Чим менше кут
Тим ширше огляд, але менше деталей можна розібрати Тим вже огляд, але можна розібрати більше деталей
Ефект "віддалення" Ефект "наближення"

 

 Приклад: На малюнку показано, що камера відеоспостереження встановлена в кутку кімнати.

угол

поинт Якщо кут огляду камери складає 14°, то камера не бачить всю кімнату, а бачить тільки вхідні двері. Перевага: можна розгледіти найдрібніші деталі тих, хто входить в кімнату. Тобто 100%-но ідентифікувати що входять.

поинт Якщо кут огляду камери складає 104°, то камера бачить все, що відбувається в кімнаті, у тому числі і двері. Недолік: не можна розгледіти до найдрібніших деталей який-небудь один об'єкт, наприклад, що входить в двері кімнати.

Ще один приклад:

парусник парусник1 парусник2

Кут 58°: парусник видимий в дрібних деталях, але є широкий огляд (камера проводить спостереження більшого майдану)

Кут 41°: Деталі на паруснику видно виразніше, але спільний огляд менший

Кут 5°: Парусник видимий в найдрібніших деталях, але окрім нього більше практично нічого не видно.

Охоплюється великий майдан.  
У деталях видно тільки один об'єкт

Як розрахувати кут огляду камери спостереження?

поинт Можна просто прикинути "на око". Приклад. Потрібно охопити всю кімнату, а камера встановлюється в уголу кімнати. Зрозуміло, що камера потрібна з кутом огляду 90°.

угол обзораугол обзора

поинт Кут можна розрахувати автоматично: Приклад. Потрібно проводити відеоспостереження вхідних дверей і реєструвати всіх, хто до неї увійшов. Вигляд зверху:

угол обзора

L=10 метрів — відстань від камери до найдальшого об'єкту відеоспостереження (у нашому випадку це двері).
s=2.5 метра — ширина об'єкту.

Фокусна відстань

2,96 мм

3,6 мм

4,0мм

4,3мм

6,0мм

8,0мм

12,0мм

16,0мм

Кут огляду

гор

80°

70°

62°

60°

44°

34°

23°

17°

верт.

65°

55°

48°

48°

34°

26°

17°

14°

Що ще можна прикупити до камер?

один Кабель. Коаксіальний кабель використовується для передачі сигналу від камери до системи відеоспостереження або до телевізора. Це звичайний кабель, такий же, який використовується для підключення антени до телевізора.

кабель

Від якості кабелю залежить те, наскільки далеко можна буде встановити камеру. Якщо кабель хороший (75 Ом)то його можна тягнути на відстань до 300 метрів. Тобто камеру можна видалити від системи відеоспостереження на цю відстань.

стрелка Дроти для живлення камер. Як і будь-якому пристрою, камерам необхідне живлення. Камери харчуються від напруги 9-13 В. Можно використовувати будь-який з дротів для підведення живлення. Окремий дріт для підведення живлення вигідно використовувати, якщо десь по близькості можна живити камери. Камери можуть харчуються від одного центрального джерела живлення:

стрелка Два в одному (2 в 1). Застосовується кабель, який містить відразу і коаксиал для передачі відео сигналу від камери до системи відеоспостереження, і дроти для підведення живлення.

кабель+

В деяких випадках дуже зручно! До кожної камери потрібно буде підвести всього один дріт.

стрелка Як підключається кабель до камер і системи відеоспостереження? У більшості камер є просто вивідні дроти, до яких можна під'єднати

подключение

коаксіальний кабель для передачі Відео і дріт живлення. Можна також обжати дріт і підключати через роз'єми. Деякі камери поставляються з роз'ємами BNC (стандартний "тюльпан"):

подключение1

Такий роз'єм, наприклад, можна відразу підключити до відео-входу звичайного телевізора.

Блок живлення. Блок живлення для камер необхідний тільки якісний! Рекомендується застосовувати блоки російського виробництва. Украй небажано істользовать китайські блоки живлення. Інакше життя камер буде недовгим.

стрелка Як вибрати блок живлення для камер? Кожна камера має характеристику "живлення". Наприклад, маркіровка "9-15v Dc/0.1a" означає, що камера харчується від постійної напруги 9..15 У, а споживана сила струму - 0,1a. В даному випадку необхідний блок живлення, що має вихідну напругу в діапазоні 9..15 У (наприклад 12в) і максимальну силу струму більш 0,1а ( наприклад ). Якщо до одного блоку живлення підключається декілька камер, то параметр "сила струму" підсумовується. Наприклад, маємо дві камери "9-15v Dc/0.1a". Вони підключаються до одного блоку живлення. Тоді необхідний блок живлення з вихідною напругою від 9 до 15 В і силоміць струму не менше 0,2 А.