Датчики руху

 

      Датчики руху підключаються до систем безпеки і використовуються для цілодобової охорони офісів , складів , магазинів ,  котеджів , міських квартир та інших стаціонарних об'єктів. Пристрої спрацьовують при виявленні в чутливій зоні рухомих об'єктів і  є основним механізмом виявлення несанкціонованого доступу на об'єкт, що охороняється .

 

   Принцип роботи електронного інфрачервоного датчика заснований на уловлювання в певній зоні та аналізі ІЧ    випромінювання.  При виявленні переміщення об'єктів з температурою вище , ніж у основного фону , оптичні системи фокусують промені , формують імпульси і подають підсумковий сигнал на піроелемент . Обробка сигналу в простих моделях здійснюється за допомогою аналогових методів .

     У програмованих цифрових датчиках з вбудованим високопродуктивним мікропроцесором вступний сигнал піддається цифровій обробці , при цьому він посилюється , виключаються сторонні шуми і пропажа сигналу. За рахунок сучасної обробки сигналу датчики не спрацьовують при теплових перешкодах , які можуть виникнути при зміні режиму системи опалення , при використанні яскравих джерел освітлення , при інтенсивному сонячному нагріванні певних поверхонь . Крім виключення помилкових тривог прилад захищений від пилу і комах.

     Встановлюються ІК датчики руху на стелі або стіні приміщення , оптимальна відстань від підлоги складає 2-2,5 метра. Кут огляду датчиків залежить від моделі пристрою і становить від 90 до 360 градусів. Компактні розміри дозволяють не привертати увагу до пристроїв .

     У сучасних охоронних системах часто використовується ІК датчик руху - суцільна вертикальна штора , за допомогою світлодіодного індикатора пристрій сигналізує про проникнення в охороняючий простір сторонніх людей , про злом дверей і про розбиття віконного скла.

   Використання датчиків руху дозволяє службам безпеки ефективно здійснювати охорону об'єктів. Нові технології дозволяють скоротити кількість охоронців на об'єкті , що дозволяє зменшити вплив людського фактора і здешевити охоронні послуги . Сьогодні стає нормою , що охороняє об'єкти високотехнологічна техніка , а люди оперативно реагують на силналізаційні сигнали.

     Датчики руху можуть використовуватися не тільки в системах безпеки , а й для підключення різних електроприладів. Пристрої використовуються для включення освітлювальних приладів , прожекторів , камер відеоспостереження. При появі людини в чутливій зоні включається електроприлад на короткий або тривалий інтервал часу. Такі датчики розраховані тільки на людину і не спрацьовують на домашніх вихованців. Помилкове спрацьовування можливо тільки при появі в зоні великої рогатої худоби. Встановлювати прилади можна в приміщенні і на вулиці.

     Короткий сигнал зручно використовувати при швидкому переміщенні людини по коридору або сходах в заміському будинку. У приміщеннях , де потрібна виконати нетривалі дії , на автостоянках , в підсобних приміщеннях датчики включають освітлення на тривалий період. Рівень освітленості електроприладів можна встановлювати індивідуально. Це дозволяє в затемнених приміщеннях встановлювати максимальну чутливість приладу , а вдень включати мінімальний рівень освітленості.

     Датчики руху - незамінні пристрої для "розумного будинку" , вони допомагають зробити житло комфортним , економити електроенергію , вмикати і вимикати освітлення та інші електроприлади.