Охоронна Сигналізація

65 Охоронна Сигналізація призначена для охорони територій і будівель, різних приміщень, автомобілів, сейфів, ін. Вона поділяється на активну і пасивну. Активна охоронна сигналізація призначена для запобігання несанкціонованому проникненню на об'єкт, що охороняється. Пасивна охоронна сигналізація - це комплекс засобів і дій, які призначені для привертання уваги охоронної служби або власника об'єкту, що охороняється.

 

 Охоронна сигналізація - це комплекс, що складається з відеокамер, датчиків , прийомо-передавальних пристроїв, сервера, що управляє, сирени, освітлювальних і інших виконуючих пристроїв.

 Охоронна панель отримує і аналізує інформацію, що поступила з оповіщувачів, а також виконує різні функції при їх спрацьовуванні. Пульт управління відображає стан охоронної сигналізації, здійснює постановку (зняття) з охорони, налаштування алгоритмів роботи охоронної сигналізації.

Охоронна сигналізація розрізняється за способом підключення оповіщувачів до контрольної панелі:

 • Провідна. Зв'язок між усіма пристроями здійснюється по кабелю (телефонна лінія);
 • Безпровідна. Контрольна панель оснащена багатоканальним приймачем, а кожен датчик оснащений передавачем.

Безпровідні системи охоронної сигналізації зручніші при монтажі, експлуатації ніж провідні системи і можуть доповнюватися пристроями дистанційного керування контролю.
Виконуючі пристрої підключаються до пульта управління за допомогою провідного або безпровідного зв'язку, є різні системи і пристрої : відеоспостереження, системи сповіщення, системи управління доступом, системи управління освітленням, сирени, ін.

Охоронна сигналізація може оснащуватися додатковим устаткуванням:

 • блок голосового телефонного дозвонювача, який передає голосове повідомлення на задані телефонні номери;
 • GSM модуль, для відправки SMS повідомлень на задані телефонні номери;
 • спеціальні датчики, для контролю витоку газу і води.

Датчики охоронної сигналізації

Датчики охоронної сигналізації повинні забезпечувати достовірність контролю і високу надійність, що досягається застосуванням інновацій в області обробки сигналу.

Залежно від виду дії розрізняють датчики:

 • ультразвукові; 
 • інфрачервоні променеві;
 •  інфрачервоні; 
 • акустичні;
 • місткості;
 • магнітоконтактні; 
 • вібраційні; 
 • спрямованою діаграмою виявлення.

Променеві інфрачервоні датчики використовуються для охорони великої території. Вони складаються з приймача і передавача, які розташовані один навпроти одного в зоні прямої видимості. Спрацьовування датчика відбувається при перериванні променя, що потрапляє на приймач. Вони дозволяють сформувати вузьку зону виявлення. Для зниження помилкових тривог і підвищення стійкості системи охоронної сигналізації їх роблять двох- або чотирипроменевими. Променеві інфрачервоні датчики застосовуються для охорони периметра, встановлюються уздовж огорожі.

 Інфрачервоний датчик (ГИК) уловлює теплове випромінювання. У нім використовується піроелектричний елемент. Частенько в таких оповіщувачах використовують декілька піроелектричних елементів, щоб забезпечити нечутливість до рівномірного фонового опромінення. Діапазон чутливого сектора огляду досягається шляхом застосування лінзи Френеля, що зонує. Вона складається з безлічі окремих фокусуючих ділянок. Ці ділянки формують свій чутливий промінь, що приходить з певного напряму. При русі об'єкту теплового випромінювання з сектора в сектор відбувається спрацьовування датчика і передача сигналу тривоги на контрольну панель охоронної сигналізації. Інфрачервоні датчики досить надійні і використовуються в охоронній сигналізації для захисту житлових будинків, котеджів, квартир. Їх рекомендується використовувати спільно з іншими типами охоронних оповіщувачів.

  Акустичні датчики спрацьовують при розбитті скла, а також від гучного звуку. Як чутливий елемент в них використовується мікрофон. У сучасних акустичних датчиках використовують мікропроцесор, який аналізує різні звуки, а в пам'яті знаходиться база звуків розбиття різних типів скла : звичайне, армоване, триплекс. Такі акустичні датчики точно визначають звук розбиття скла, що знижує вірогідність помилкового спрацьовування охоронної сигналізації.

Ультразвукові датчики приймають і випускають ультразвукові хвилі - працюють за принципом локатора. Вони складаються з випромінювача і приймача. Будь-який рух об'єкту в зоні дії ультразвукового датчика приведе, відповідно до закону Доплера, до зміни довжини хвилі, що служить сигналом для спрацьовування. Використання ультразвукового датчика забезпечує дуже високу чутливість при високій економічності в системах охоронної сигналізації. Для підвищення стійкості системи до помилкових спрацьовувань, випромінювач і приймач розташовують на одній стіні. Так само випромінювач не можна розташовувати під прямим кутом до вібруючих поверхонь (двері, вікна) або направляти на місце з найбільшою циркуляцією повітря (сходи, батареї опалювання). Ультразвуковий датчик рекомендується встановлювати там, де вимагається контроль усіх входів і виходів приміщення для запобігання несанкціонованому проникненню.

Датчики місткостей складаються з одного або декількох металевих електродів. Електроди ізолюються, кріпляться уздовж огорожі. Датчики часто виконуються у вигляді декоративних грат. Секції грат ізольовані від основної огорожі і сполучені в загальний контур, до якого підключений електронний блок, що вимірює місткість системи. При наближенні об'єкту до електродів місткість системи змінюється. Зміни реєструє електронний блок і видає сигнал тривоги на контрольну панель охоронної сигналізації. Датчики місткостей універсальні і нечутливі до нерівностей рельєфу або лінії огорожі. Їх також використовують для охорони цінного майна, сейфів. Датчики місткостей дуже складні в налаштуванні і мають не малі габарити.

Вібраційні датчики мають чутливий елемент - сенсорний кабель, який перетворює механічні вібрації в електричний сигнал. Вони реагують на механічні вібрації і призначені для захисту стін, огорож від руйнування, розкриття сейфів, розбиття вікон. Вібраційні датчики досить складні в налаштуванні і чутливі до зовнішніх джерел вібрації (рух поїздів, робота великих агрегатів).

Датчики із спрямованою діаграмою виявлення представляють з себе інфрачервоний датчик зі встановленою лінзою певного типу. Принцип дії їх заснований на контролі за тепловим випромінюванням. Існує декілька типів таких датчиків : "завіса", "штора", "коридор". Датчики із спрямованою діаграмою виявлення прості в монтажі і мають високу міру захисту від помилкового спрацьовування.

Різновидів охоронної сигналізації залежно від їх способу реалізації дуже багато, ми б запропонували Вам ознайомиться з дуже популярним нині видом сигналізації - GSM сигналізація.

  Магнітоконтактні датчики (геркон) представляють з себе два магніти. Встановлюються магніти один навпроти одного: один на нерухомій частині, інший на рухливій. При втраті контакту між магнітами, сигнал від датчика передається на контрольну панель охоронної сигналізації. Магнітоконтактні датчики використовуються на вікнах, дверях і контролюють їх розтин. Вони дуже надійні. Магнітоконтактні датчики рекомендується комбінувати з іншими типами охоронних оповіщувачів.

Основне завдання охоронної сигналізації - це своєчасне сповіщення служби охорони і/або власника об'єкту. Для вирішення цього завдання вимагається грамотний і професійний підхід в оснащенні об'єкту надійним устаткуванням охоронної сигналізації.

Є маса пропозицій організацій, що спеціалізуються, по проектуванню, монтажу і обслуговуванню системи охоронної сигналізації, пожежної сигналізації, а також устаткування: відеокамери, охоронні оповіщувачі, прийомо-передавальні пристрої, контрольні панелі, керуючі сервера, пульти управління, сирени, освітлювальні пристрої і інше охоронне устаткування провідних світових виробників.