Все Про Сигналізації

   

Головне правило хорошого господаря – бути готовим до захисту своєї власності. Найпростішим і ефективним способом зустріти непрошених гостей є гарна охоронна сигналізація. Вона вже давно використовується як в приватних будинках, так в офісах і підприємствах. Завдяки простим

 

 

 принципам і надійності роботи, охоронна сигналізація заслужила довіру, і встановлена майже в кожному складі, магазині, заводі. Основне завдання охоронної сигналізації – швидке повідомлення господаря та правоохоронних служб про несанкціоноване проникнення, для якнайшвидшого врегулювання ситуації.

Охоронна сигналізація: конструкція

Охоронна сигналізація базується на датчиках, які встановлюються на всіх можливих місцях проникнення (зазвичай такими є вікна і двері). Датчики приєднуються до приладу охоронної сигналізації, і тоді у разі порушення цілісності позначених місць (злому і відкриття дверей, розбивання вікна), включається сигналізація для сповіщення охорони про небезпеку, якій піддається об’єкт.

Датчики охоронної сигналізації бувають різних типів:

 • Інфрачервоні датчики охоронної сигналізації
 • Радіохвильові датчики руху охоронної сигналізації
 • Вібраційні датчики охоронної сигналізації
 • Ємнісні датчики охоронної сигналізації
 • Магнітні (герконовиє) датчики відкриття дверей і вікон
 • Променеві датчики охоронної сигналізації
 • Акустичні датчики розбиття скла
 • Датчики удару і т.д.

В основному датчики охоронної сигналізації відповідають за виявлення та локалізацію місця несанкціонованого проникнення, а базовий блок (контрольна панель, на яку зводиться вся інформація від датчиків) забезпечує реакцію у вигляді включення звуку та оповіщення господаря і охоронних органів.

Приймально-контрольні прилади, які використовуються в охоронній сигналізації, також представлені досить широкою номенклатурою. Від найпростіших, керованих – натисканням однієї, двох кнопок, до комп’ютерних систем, де оператор може бачити на екрані монітора план всього будинку.

При виборі конкретних приймально-контрольних приладів не слід забувати, що охоронна сигналізація монтується не просто для того, щоб бути, а для полегшення роботи охорони. Тому монтаж складних в експлуатації систем охоронної сигналізації не завжди технічно виправданий. Залежно від виду приміщення і ваших потреб охоронну систему завжди можна встановити і налаштувати таким чином, щоб вона залишалася ефективною, не обмежуючи ваше життя. Адже добре працює те, що залишається непомітним.

Охоронна сигналізація: реагування

Залежно від виду підтримки охоронні сигналізації діляться на:

 • Автономні
 • Підключені до пульта охорони
 • Підключені до пульта централізованого спостереження
 • Підключення до телефонної лінії
 • Система GSM сигналізації

На відміну від другої і третьої, перший вид охоронних сигналізацій створений швидше для відлякування злодіїв і грабіжників, шляхом залучення уваги місцевого населення. У разі спрацювання будь-якого датчика, активується сирена або строб-спалах. Постановка і зняття сигналізації з охорони відбувається за допомогою брелока або клавіатури.

Якщо ж ви не хочете ризикувати, або вам потрібно бути впевненим, що в разі небезпеки підмога з’явиться в якнайшвидші терміни, то необхідно скористатися сучасними технологіями охоронних сигналізацій. Передача тривожних повідомлень GSM-систем, наприклад, дозволить вам отримати повідомлення або дзвінок (на вказаний раніше номер) відразу ж при виявленні небезпеки або аварійної ситуації. При використанні телефонної лінії замість GSM-систем, активується додзвонювач, який посилає записані голосові повідомлення на ваш телефон.

Системи периметральної охоронної сигналізації спостерігають не тільки за приміщенням, а й прилеглими територіями по периметру. Цифрові комп’ютерні системи виводять на екран графічний план охоронюваного об’єкту і стан кожного датчика. З комп’ютера можна також ставити систему на охорону і знімати з режиму охорони. А охоронна сигналізація в комплексі з системою телестеження створить надійний щит від зловмисників і форс-мажорних ситуацій. Дана охоронна сигналізація підходить для будь-якої місцевості і може працювати при будь-яких погодних умовах. Вибір оповіщувачів такої охоронної сигналізації залежить від рослинності, наявності різних господарських споруд на ділянці, розташування огорож – все це необхідно враховувати, щоб знизити до мінімуму помилкові спрацьовування.

Всі функції охоронної сигналізації визначаються програмою мікропроцесора. Параметри програми задає користувач, залежно від його повноважень, зі спеціального пульта. Пульти-концентратори систем охоронної сигналізації можуть підключатися до комп’ютера для обробки і реєстрації сигналів тривоги, автоматичного аналізу стану датчиків і функціонування всієї системи. Більшість охоронних сигналізацій доповнюються датчиками пожежної безпеки. Найбільш розвинені системи охоронної сигналізації можуть включати інші підсистеми і доповнюватися, наприклад, пультами дистанційного управління.

Охоронна сигналізація: вибір і покупка

Якщо, прочитавши все вищеописане, ви зважилися на покупку і установку охоронної сигналізації слід точно пам’ятати дві речі.

1) Склад системи охоронної сигналізації:

 •  Контрольна панель охоронної сигналізації
 •  Охоронні датчики охоронної сигналізації
 •  Виконуючі пристрої охоронної сигналізації
 •  Тривожна кнопка охоронної сигналізації

Дуже часто системи охоронної сигналізації комбінують з системою протипожежної сигналізації або з системою відеоспостереження. У такому випадку в системі з’являються нові елементи (камери, датчики температури і витоку газу, записуючі пристрої та інше), але від цього структура охоронної сигналізації не повинна змінюватися, підсистеми лише будуть використовувати загальні ресурси і підключатися до контрольної панелі охоронної сигналізації, підвищуючи надійність охорони .

2) Якість системи охоронної сигналізації:

Незалежно від типу охоронної сигналізації, дуже важливо правильно визначити всі місця можливого проникнення, адже тільки грамотне оснащення охоронюваного об’єкту сучасними охоронними сигналізаціями забезпечить його безпеку і захистить ваші нерви від помилкових спрацьовувань. Для цього завдання необхідно використати кращу техніку і фахівців, які допоможуть підібрати відповідні системи охоронної сигналізації, враховуючи всі особливості об’єкту, що охороняється, і коректно здійснять їх установку.